Řízení - Vznášedlo
Řízení - Vznášedlo

Buďte originální. Řiďte dopravní prostředek jménem vznášedlo

Už po staletí člověk hledá dopravní prostředek, který by mu umožnil pohybovat se po zemské pevnině, ideálně na suchu i na sněhu, ale také po vodních plochách. Výsledkem těchto snah a bádání je vznášedlo, které umožňuje let na principu vzduchového polštáře. Ten je vytvořen pomocí dmychadel vhánějících vzduch přímo pod vznášedlo. Pro zvýšení efektivity se pak ještě používá pružná manžeta připojená po obvodu trupu, tak aby vzduch, vháněný otvory v trupu, neunikal příliš rychle a výsledný přetlak umožnil pohyb nad vodou i zemí. Samotný pohyb vznášedla je pak realizován pomocí mohutných vrtulí, umístěných nejčastěji v zadní části vznášedla.
 
V dřívějších dobách byla vznášedla značně neefektivní zejména díky krátkému doletu a velmi vysoké spotřebě, takže se využívala zejména pro vojenské účely. Ovšem dnes s nástupem lehčích materiálů a efektivnějších pohonných jednotek, se dnes vznášedla stále častěji využívají i v soukromé a rekreační sféře. Díky tomu máte možnost si tento vzrušující zážitek vyzkoušet i vy na vlastní kůži. Na začátku vám budou zapůjčeny ochranné pomůcky a budete krátce seznámeni s řízením a dalšími důležitými instrukcemi. Poté již následuje samotný let, který bývá realizován tak abyste si vyzkoušeli let nad pevninou, vodou ale i terénními nerovnostmi. Výhodou je, že k řízení vznášedla nepotřebujete řidičské oprávnění, přesto bývá minimální věk 18 let. Projet se můžou ale i děti s tím, že po tuto dobu bude řidičem vznášedla samotný instruktor.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
pocit moci
61%
štěstí
55%
zábavnost
77%
adrenalin
72%
zkušenosti
74%
pro dospělé
89%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.