Řízení - Veterán
Řízení - Veterán

Vraťte se to historie a uchopte volant veteránu

Historie automobilů je již velmi rozsáhlá. Vždyť první náznaky v podobě vozidel poháněných parním strojem se objevily již na konci 18. století. Od té doby automobily zaznamenaly spoustu milníků ať je to vytvoření prvního spalovacího motoru, uvedení prvního sériově vyráběného automobilu, vytvoření automobilu se samonosnou karosérií či některý další z mnoha důležitých okamžiků. Stačí se zeptat svých rodičů či prarodičů jaké automobily jezdily v době jejich mládí a poté se podívat z okna na automobily, které jezdí dnes, na první pohled Vám bude jasné, jak dlouhou cestu lidstvo, co se automobilů týče, urazilo. A vy se nyní máte možnost posunout v čase zpátky a vyzkoušet si jaké to bylo projíždět se v těchto veteránech. Pro mnohé je to splnění životního snu, pro další zase nevšední zážitek, který jim připomene, jak rychle se lidstvo vyvíjí.
 
Zážitek může probíhat v mnoha formách. Nejčastěji sice probíhá ve formě dvouhodinové projížďky, jejíž součástí je i prohlídka zámků či jiných krás České republiky. Ovšem ve většině případů je možné dohodnout i jinou formu, ať jde o prodloužení doby trvání či úplnou změnu programu, například můžete nechat své rodiče přijet na svou svatbu autem, kterým jezdili zamlada či uspořádat piknik s dobovou tématikou, provozovatelé totiž mnohdy zapůjčují i dobové kostýmy nebo zajišťují potřebný kompars. Nabídka automobilů bývá také velmi široká, můžete v ní najít takové klenoty, jako jsou Tatra 1912, Praga Alfa, Škoda 100, Moskvič 412, Wartburg 353 a mnoho dalších. Zkrátka jak zážitek proběhne je ve většině případů čistě na vašich potřebách a přáních.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
štěstí
77%
nadšení
62%
adrenalin
78%
náročné fyzicky
15%
náročné psychicky
24%
časově náročné
36%
pro dospělé
100%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.