Řízení - Trabant
Řízení - Trabant

Trabant zcela nevymřel. Řídit se dají i teď

Trabant je značka automobilů, která byla v minulosti vyráběna ve východním Německu (NDR) společností VEB Sachsenring Automobilwerke Zwickau. Vznik tohoto dnes již legendárního autíčka doprovází řada zajímavostí, například plány vozu Trabant byly výsledkem pokusů, při kterých měl vzniknout plán tříkolového motocyklu nebo název vozu byl výsledkem ankety, které se účastnili všichni členové výrobního závodu. Vůbec první trabant, který byl vyroben, sjel z výrobních pásů 7. listopadu 1957 a nesl označení P50. Ovšem verze, kterou jistě všichni známe, vznikla až později a to po výrazném přepracování karosérie v roce 1964, tato verze nesla název Trabant 601 (či P601).
 
Trabant byl ve své době poměrně pokrokovým vozem – automobil byl vybaven náhonem na přední kola, samonosnou karosérií, nezávislým zavěšením všech kol a jeho tělo bylo vyrobeno z Duroplastu. V modelu P601 bylo vše doplněno vzduchem chlazeným dvoutaktním dvouválcem. Zajímavostí modelu P601 pak je, že se v relativně nezměněné podobě prodával až do roku 1990, tedy přibližně 26 let. A vy se nyní prostřednictvím tohoto zážitku máte možnost ocitnout za volantem toho dnes již legendárního vozu, jehož nezapomenutelnými rysy jsou plastová konstrukce a řadicí páka pod volantem. Obsahem zážitku je vyzvednutí na vybraném místě a následná projížďka, která je zpestřena doprovodnými hrami a soutěžemi – nakládka a vykládka zavazadel na čas, slalom či tlačení Trabanta bez motoru. Na závěr je pro zájemce o řízení k dispozici program v zábavné Trabant škole.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
bezmocnost
11%
mrazení
76%
strach
77%
vzrušení
61%
adrenalin
73%
dovednosti
35%
pro dospělé
90%
pro seniory
66%
štěstí
83%
zábavnost
76%
časově náročné
32%
náročné psychicky
25%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.