Řízení - Rolba
Řízení - Rolba

Upravte sjezdovku sněžnou rolbou 

Sněžná rolba je zařízení, které člověk využívá k zarovnávání a dalším nezbytným úpravám sjezdových lyžařských tratí, k prohrnování cest, tak aby například bylo možné automobilem dopravit zásoby do horských chat, či k samotné dopravě zásob v oblastech kam se automobilem dostat nelze. Pro zajímavost úprava lyžařských tratí se provádí pomocí připojeného přívěsu s lyžinami, který je dostatečně zatížen. Další zajímavostí je i samotný původ slova rolba, to totiž vzniklo zobecněním názvu firmy, která sněžné rolby vyrábí již od roku 1973, dnes se tak říká rolba i strojům jiných výrobců.
 
Ovšem práce rybaře není tak snadná jak by se mohlo zdát, musí dokonale ovládat všechny části rolby – radlice, fréza, ale také závěrečné uhlazování finišery. Během své práce si také mnohdy užije značnou dávku adrenalinu, zejména když se při úpravě sjezdovky nakloní čelem dolů a spustí do hloubky. A tohle vše a ještě něco navíc si můžete vyzkoušet prostřednictvím tohoto zážitku. Podrobnosti se velmi liší v závislosti na pořadateli a na druhu zážitku. Ale vždy je součástí zážitku instruktáž ohledně funkcí sněžné rolby a několikaminutová jízda na pozici spolujezdce, při které se můžete ptát na cokoliv, co vás napadne. U jízdy sněžnou rolbou po sjezdovce bývá pravidlem pořádání v pozdějších hodinách, kdy je sjezdovka již prázdná. Jestliže je součástí zážitku i řízení sněžné rolby, pak bývá podmínkou řidičské oprávnění skupiny B.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
pro dospělé
79%
pro děti
12%
zkušenosti
71%
adrenalin
57%
relaxace
83%
pocit moci
40%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.