Řízení - Kombajn
Řízení - Kombajn

Ovládání kombajnu bývá značně elektronické

Řízení kombajnu není jednoduchá věc. V dnešní době, která je poháněna samou elektronikou, se nezapomnělo ani na naistalování počítačové techniky do kabiny kombajnů. Dnešní moderní kombajny jsou sice ovládány pomocí počítače a vše, co je nutné vidět, vám ukáže počítačová deska, kterou máte v kabině. I přesto ovládání kombajnu není jednoduchá věc. Prvním základem pro řízení takovéhoto stroje, je záliba v technice, dále následuje všeobecný přehled ohledně moderní techniky. Řidič před prvním usednutím do kabiny, dostane tlustou bichli, kterou si musí přečíst a zapamatovat. Není to jednoduchá práce. V kabině je nastavitelný volat, který řídíte levou rukou a po pravé ruce máte páku. Před sebou vidíte počítačovou desku, která vám například ohlásí plný stav kombajnu, což je signál pro traktor a jeho valník.

Při žních se na pole vyjíždí zhruba kolem deváté, záleží na rose a počasí. I přesto musí být řidič přítomen u kombajnu o mnoho dříve, většinou tak dvě hodiny před výjezdem. Řidič musí zkontrolovat celkový stav kombajnu, dolít chybějící kapaliny a případně promazat určité části. Pokud toužíte se na chvíli stát kombajnistou a poznat tohle povolání, vyzkoušejte tento zážitek. Uvidíte sami, že to její jednoduchá práce.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
97%
vzrušení
87%
radost
73%
adrenalin
52%
rozhled
87%
dovednosti
78%
vědomosti
85%
strach
14%
pocit moci
67%
zábavnost
72%
náročné fyzicky
19%
pro muže
77%

Rudolf Tvrdý
strach 3%
vědomosti 85%
dovednosti 78%
rozhled 87%
adrenalin 86%
radost 73%
vzrušení 87%
nadšení 97%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.