Řízení - Čtyřkolka
Řízení - Čtyřkolka

Řízení čtyřkolky láká nejen děti, ale i dospělé

Čtyřkolka je v současnosti velmi populární dopravní prostředek. Její největší přednost tkví v tom, že vzala nižší hmotnost a nižší rozměry, tedy výhody motocyklů, větší komfort pro řidiče a možnost přepravovat menší předměty, tedy výhody automobilů a skloubila je do jednoho stroje. Navíc je možné čtyřkolku vybavit zadním i předním nosičem, proto čtyřkolky využívá stále více lidí ke své práci. Například pro dřevorubce či jiné lesní pracovníky představuje neocenitelného společníka do terénu. Ovšem díky současné módní vlně začalo čtyřkolku používat mnoho lidí i jako popojížděcí prostředek do města či na vesnici.
 
Jestliže tedy váháte nad pořízením čtyřkolky nebo si jen chcete vyzkoušet jízdu na tomto netradičním prostředku, můžete využít nabídky některého z provozovatelů. Čtyřkolky mívají náhon na zadní kola nebo nejčastěji náhon na všechny čtyři kola a automatickou převodovku, takže si jízdu užije i člověk, který se čtyřkolkami dosud neměl zkušenosti. Zážitek se navíc ve většině případů odehrává na terénním okruhu, takže si můžete zkusit jaké to je se čtyřkolkou zdolávat nerovnosti. Součástí zážitku je i zapůjčení nutných ochranných prostředků jako jsou chrániče loktů, helma či rukavice. Na začátku dostanete instrukce ohledně řízení a základních návyků a pak už nic nebrání začít vaši jízdu. K absolvování zážitku je ve většině případů nutné vlastnit řidičské oprávnění na automobil (skupina B) a být starší 18 let, mladší osoby se mohou zúčastnit jako spolujezdec, ale váha obou účastníků nesmí překročit 130 kg.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
68%
nadšení
76%
strach
28%
náročné fyzicky
22%
adrenalin
54%
zkušenosti
76%
pro děti
38%
pro dospělé
79%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.