Řízení - Bagr
Řízení - Bagr

Dejte se na dráhu bagristy

Bagr zná asi každý z nás, pár lidí ho potkává den co den v práci a ostatní tenhle stroj, který pomáhá výrazně zrychlovat a zkvalitňovat práci, potkali někde při vykopávání děr, například pro položení plynových či vodovodních rozvodů. Tento stroj, jehož předkem bylo parní rypadlo patentované panem Williamem Otisem již v roce 1839, má několik základních částí. Tou hlavní je podkop nebo chcete-li rameno, na kterém je upevněna některá z násad, jejíž tvar záleží na účelu bagru, a lžíce. Dalšími částmi jsou pak kabina, ve které se nachází obsluhující personál a podvozek, který určuje místo užívání bagru. Pro zajímavost úplně první rypadla měla podvozek upravený pro plavbu na vodě či později pro jízdu na železnici.
 
Již z tohoto popisu je patrné, že váha tohoto stroje nebude nikterak nízká. Proto je jasné že výkon tohoto stroje bude značný, navíc má pohon i zatáčení všech kol. vy máte nyní jedinečnou možnost vyzkoušet, jak kombinace všech těchto parametrů zvládne drsný terén offroadové trati, tedy bahno, průjezdy vodními příkopy a další zajímavé překážky. Po zdolání trati si navíc můžete vyzkoušet i samotné bagrování. Součástí zážitku je pak samozřejmě i instruktáž, co se ovládání bagru i rypadla týče a také dohled instruktora, který po celou dobu dohlíží na vaší bezpečnost. Pokud vás tedy láká vyzkoušet si bagr se vším všudy a máte řidičské oprávnění skupiny B, oblečte si pořádnou obuv do bahna a vyrazte na dráhu.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
65%
pocit moci
66%
strach
56%
vzrušení
56%
adrenalin
67%
zručnost
71%
zkušenosti
79%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.